0 کمک آنلاین

اطلاعیه

  • ۱۷ شهریور ۰۰
  • 2000 بازدید
  • 0 دیدگاه

مانند همیشه، قدردان شما اعضای خانواده بزرگ محک هستیم که در طول سی سال فعالیت این سازمان، با اعتماد خود همراه این موسسه نیکوکاری در حمایت بیش از ۳۷ هزار کودک مبتلا به سرطان و خانواده‌های ایشان در سرتاسر ایران بوده‌اید و در هر شرایطی حمایت از کودکان مبتلا به سرطان را با درایت، حساسیت و جدیت پایش و ارزیابی می‌کنید. پیرو پرسش‌های شما یاوران ارجمند در خصوص موضوعات مطرح شده اخیر در شبکه‌های اجتماعی، با التزام به دو اصل شفافیت و پاسخگویی وظیفه خود می‌دانیم که موارد زیر را به اطلاع شما یاوران گرانقدر محک برسانیم:

مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان یک سازمان مردم نهاد (NGO) است. اين سازمان خيريه، غيرانتفاعی، غيرسياسی و غيردولتی است و با تکيه بر جلب مشارکت‌های اشخاص حقيقی و حقوقی و انواع کمک‌های بشردوستانه ملی و بين‌المللي اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی اداره می‌شود.

با توجه به ماهیت غیر سیاسی مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان “محک” که در اساسنامه این سازمان مردم‌نهاد تصریح گردیده است و ارکان سازمان اعم از هیأت امنا و هیأت مدیره نیز، همواره بر رعایت آن تاکید داشته‌اند، موسسه خیریه محک همواره از ورود به موضوعات سیاسی و هرگونه عکس‌العمل در برابر آن پرهیز می‌کند. بر همین اساس موسسه خیریه محک با هیچ سازمان، حزب و یا گروه سیاسی در داخل یا خارج از کشور ارتباط و همکاری ندارد. مأموریت موسسه خیریه محک، حمایت از کودکان مبتلا به سرطان می‌باشد و گزارش عملکرد و صورت‌های مالی حسابرسی شده این مؤسسه که در وب‌سایت آن در معرض دید عموم قرار گرفته است در کنار نتایج ده‌ها ممیزی معتبر داخلی و بین‌المللی بر روی عملکرد این مؤسسه، گواه بر تلاش اداره‌کنندگان آن برای حرکت بر مدار ماموریت اصلی سازمان است.

مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) در هیچ کشوری شعبه و یا دفتر نمایندگی ندارد و آنچه در شبکه‌های اجتماعی، به اشتباه دفتر محک در امریکا نامیده شده، International Society for Children with Cancer (ISCC) است که یک سازمان خیریه بین المللی در زمینه سرطان کودکان است. ISCC یک سازمان مستقل می‌باشد که تابعیت، اساسنامه، ارکان و سیاست‌های اجرایی مستقل و متفاوتی دارد. این مؤسسه در سال ۲۰۰۴ میلادی با هدف کمک به کودکان مبتلا به سرطان، در آمریکا و تحت قوانین آن کشور تأسیس گردیده و تاکنون از کودکان مبتلا به سرطان تحت حمایت ۱۷ مؤسسه خیریه در ۱۱ کشور جهان حمایت کرده است که عمده‌ترین بخش کمک‌های آن به مؤسسه خیریه محک بوده است. این حمایت در قالب  تأمین هزینه‌های درمان و همچنین هزینه‌های خرید داروهای تخصصی مورد نیاز کودکان تحت حمایت محک و یا تامین آن بخش از داروها که در داخل کشور وجود نداشته، صورت پذیرفته است. تمامی این کمک‌ها که اهمیت شایان توجهی در تداوم درمان کودکان بوده است، از طریق شبکه رسمی بانکی بین المللی انتقال پیدا کرده و به صورت کاملا شفاف در گزارش‌های مالی محک ثبت و توسط حسابرس دارای اعتبار بین‌المللی بررسی و تأیید شده است. لازم به تکرار است که صورت‌های مالی حسابرسی شده محک به دو زبان فارسی و انگلیسی بر روی وب‌سایت محک و در دسترس عموم قرار دارد.

مجددا تصریح و تأکید می‌گردد، استقبال از پرسشگری و احترام به پرسش‌کننده همواره از اصول اخلاقی حاکم بر محک بوده و این سازمان همواره به طور داوطلبانه و با ایجاد کانال‌های ‌ارتباطی زمینه را برای دریافت نظرات کلیه ذیربطان فراهم کرده است تا از این طریق ضامن ارتقای خدمات و بهبود مستمر عملکردش در حمایت از فرزندانش باشد. بر همین اساس این سازمان همواره از طریق حسابرسی مستقل سالیانه، بازرسی بین‌المللی، حضور داوطلبانه در ممیزی‌ها، استانداردها و ارزیابی‌های داخلی و بین‌المللی تلاش می‌کند تا به اعتماد نیکوکاران خود که بزرگ‌ترین سرمایه آن است پاسخ دهد.

محک در سی سال فعالیت خود تنها با اتکا به همراهی جامعه نیکوکاری سرزمین‌مان توانسته است بالغ بر ۳۷ هزار کودک مبتلا به سرطان را حمایت کند، بیش از ۷۶۰۰ نفر از آنان را به روزهای خوش سلامتی برگرداند و در کنار آن بیش از ۲۰ هزار کودک مبتلا به سرطان از سراسر ایران را که در مرحله درمان قرار دارند مورد حمایت قرار دهد.

ما در محک، برای قدردانی از یاری شما اعضای نیکوکار این خانواده بزرگ در هر کجای جهان که هستید، هدیه‌ای زیباتر از لبخند کودکانی که به سلامت محک را ترک می‌کنند تا بار دیگر رسم زیبای زندگی را تجربه کنند، نمی‌یابیم که به شما تقدیم کنیم. یاری شما را ارج نهاده و همراهی‌تان را سپاس می‌گوییم.

 

روابط عمومی و امور بین‌الملل مؤسسه خیریه محک

 

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما