0 کمک آنلاین
خانواده بزرگ محک در صدر جهان ایستاد

خانواده بزرگ محک در صدر جهان ایستاد

 • ۹ مهر ۹۷
 • 16503 بازدید
 • 9 دیدگاه
براساس ممیزی شرکت بازرسی بین‌المللی SGS در بین ۳۲۸ سازمان مردم‌‍‌نهاد
خانواده بزرگ محک در صدر جهان ایستاد
مدیرعامل محک گفت: «جامعه مدنی ایران افتخاری جهانی رقم زد و اعضای خانواده بزرگ محک ثابت کردند ظرفیت کار خیر در ایران، رتبه یک جهانی دارد.»
به گزارش روابط عمومی محک، آراسب احمدیان، مدیرعامل این سازمان با بیان آنکه خانواده بزرگ حامیان کودکان مبتلا به سرطان در محک در بیست و هفتمین سال فعالیت خود و در هشتمین ممیزی شرکت بازرسی بین‌المللی SGS توانسته بالاترین امتیاز را در جهان کسب کند گفت: «این شرکت اعلام کرده‌ است که محک با كسب امتياز ۹۷/۵ درصد، در مميزي استاندارد بين‌المللي NGO Benchmarking حائز بالاترین امتیاز در جهان گرديد.»
وی افزود: «در هشتمین دوره ارزیابی NGO Benchmarking که محک به طور داوطلبانه برای مطابقت عملکرد خود با استانداردهای جهانی و اطمینان از بهترین شیوه صرف کمک‌های مردمی در آن شرکت کرده است، ۳۲۸ سازمان مردم‌نهاد از سراسر جهان شرکت کردند که ۱۷۲ سازمان از آمریکا، ۲۴ سازمان از اروپا، ۵۱ سازمان از آفریقا و۸۱ سازمان از آسیا در این ارزیابی حضور داشتند. در این میان خانواده بزرگ محک موفق شد با اخذ امتیاز ۹۷/۵ درصد، در صدر جهان بایستد.»
احمدیان با اشاره به اینکه محک اولین سازمان غیردولتی در منطقه خاورمیانه است که گواهینامه استاندارد NGO Benchmarking را اخذ کرد گفت: «این استاندارد براساس آنالیز عملکرد ۲۵ سازمان بزرگ غیردولتی توسط شرکت SGS شکل گرفته است و چارچوب بهترین شیوه‌های اداره سازمان‌های غیردولتی در سطح بین‌المللی را ارائه می‌دهد.»
وی گفت: «خانواده بزرگ محک ۲۷ سال است که حامی کودکان مبتلا به سرطان بوده است. به واسطه نیکوکاری مردمان ایران زمین در هر شرایطی اعم از خوب یا بد، درمان کودکان مبتلا به سرطان به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌ها و مشکلات تحمیل شده بر خانواده متوقف نگشته تا در سایه این حمایت‌های مستمر، آرزوی کودکان از بودن یا نبودن، به چگونه زیستن در آینده تغییر کند. این خانواده در این سال‌ها توانسته با حضور مستمر خود و ترک نکردن کودکان در مسیر درمان، هزاران کودک مبتلا به سرطان را نجات دهد که بیش از ۶۰۰۰ فرزند بهبود یافته محک در شمار این کودکان هستند. امروز حاصل عملکرد محک با اتکا به این خانواده در صدر جهان ایستاده و افتخاری برای تمامی ایرانیانی آفریده که باور دارند بر سر آنم که گر ز دست برآید، دست به کاری زنم که غصه سرآید. بی‌شک با امید و پایداری بر روی اهداف و همراهی مداوم است که غصه‌ها سر می‌آید.»
احمدیان کسب برترین جایگاه در بین سازمان‌های مردم‌نهاد براساس استانداردهای ملی و بین‌المللی در هر یک از حوزه‌های فعالیت‌های محک را از اهداف بیانیه چشم‌انداز محک دانست و ادامه داد: «محک جزو معدود موسسات خیریه در ایران است که همواره خود را به صورت داوطلبانه تحت ممیزی قرار می‌دهد و برای بهبود مستمر تلاش می‌کند. به همین دلیل امروز در بین مؤسساتی که گواهینامه معتبر دارند، حائز مقام اول است. جامعه مدنی ایران الگویی برای جهانیان است و ما باور داریم که اعضای این خانواده می‌توانند به بالاترین رتبه‌های جهانی دست یابند. این موفقیت را به نیکوکاران ایرانی تبریک می‌گوییم و امیدواریم بتوانیم با همراهی یکدیگر کمترین رتبه در ابتلا به بیماری سرطان و بیشترین آمار را در بهبودی فرزندانمان داشته باشیم که این تنها با تداوم حضورتان در کنار کودکان مبتلا به سرطان ممکن می‌شود.»
خانواده بزرگ محک در صدر جهان ایستاد

خانواده بزرگ محک در صدر جهان ایستاد

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  نوروزعلی علیزاده 4 سال پیش

  باعرض خسته نباشید و خداقوت به تمامی دست اندرکارن موسسه محبوب و مقتدر محک ؛ باعث غرور و تداوم حرکت دراین راه پر افتخار میباشد.

 2. پاسخ
  نادر 4 سال پیش

  خسته نباشید، چگونه میتوان از خارج از کشور کمک کرد؟

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 سال پیش

   با سلام و احترام
   از توجه شما به کودکان مبتلا به سرطان در این روزهای سخت صمیمانه سپاسگزاریم. به اطلاع‌تان می‌رسانیم که موسسه ISCC در آمریکا و موسسه IKKH در آلمان، دو سازمان همکار محک در خارج از کشور هستند. نیکوکارانی که قصد حمایت از کودکان محک را دارند و خارج از ایران زندگی می‌کنند می‌توانند کمک‌های خود را به یکی از این دو موسسه واریز کنند.
   اطلاعات این موسسه‌ها به شرح زیر است:
   • موسسه ISCC در کالیفرنیا آمریکا Web: http://iscc-charity.org Tel: (949) 679-9911
   • موسسه IKKH در هامبورگ آلمان Web: https://www.ikkh.de Tel: 04023994557
   بار دیگر قدردان همراهی‌تان با فرزندانمان در مسیر سخت درمان بیماری سرطان هستیم و باور داریم با مشارکت مستمر نیکوکاران و تمامی اعضای خانواده بزرگ محک می‌توانیم روزی شاهد خداحافظی جهان با بیماری سرطان باشیم.

 3. پاسخ
  فرامرز ابراهیم پور امام 3 سال پیش

  زنده باد محک…

 4. پاسخ
  عماد بدری 1 سال پیش

  سلام ادب احترامی خاص
  امیدوارم همیشه سربلند وسرافراز باشید

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 1 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه دغدغه کمک به کودکان مبتلا به سرطان را دارید و به سایت محک مراجعه می‌کنید، صمیمانه سپاسگزاریم. برایتان آرزوی سلامتی داریم.

 5. پاسخ
  مجتبی 1 سال پیش

  واقعا خوشحالم که مجموعه محک انقدر با حس مسئولیت و انسانیت و درستکاری علاوه بر کمک و همراهی با بیماران .چنین افتخاراتی را هم کسب میکند .به احترام همه ی شا عزیزان تمام قد می ایستم….عمرتان پایدار …

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 1 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه دغدغه ارزشمند کمک به هم نوع را دارید، صمیمانه سپاسگزاریم. حمایت از کودکان مبتلا به سرطان وظیفه محک است و همراهی شما یاوران عزیز نشان از اندیشه زیبای کمک به همنوع دارد. قدردان مهرتان هستیم.

 6. پاسخ
  شهرام 10 ماه پیش

  از موسسه محک که در امر خدمات رسانی به کودکان مبتلا به سرطان فعالیت دارد سپاسگزارم.اجرتان با سید الشهدا

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما