0 کمک آنلاین

نحوه پرداخت هزینه‌‌ها به خانواده فرزندان محك در این روزها

 • ۲۲ اسفند ۹۸
 • 7258 بازدید
 • 10 دیدگاه
والدین گرامی فرزندان محک
امروز، همه در کنار هم روزهای سختی را سپری می‌کنیم. شیوع بیماری کنونی شرایط سخت و پیچیده‌ای را به جهان و کشور عزیزمان تحمیل نموده است.
این شرایط برای کادر درمانی و حمایتی و به تبع آنها خانواده‌های بیماران پیچیدگی و سختی چند برابر ایجاد نموده است. نگرانی بیماران و خانواده‌های آنها از یک سو و فشار کاری حاکم بر مراکز درمانی و فعالیت بی‌وقفه و شبانه روزی کادر درمانی و حمایتی از سوی دیگر و افزون بر همه آنها نگرانی فزاینده از ابتلا به بیماری کرونا شرایط سختی را برای همه ما ایجاد نموده است. در این شرایط همکاران فداکار و دلسوز محک تمام تلاش خود را برای تسهیل این شرایط و حفظ و تداوم ارائه خدمت به فرزندان معصوم محک انجام می‌دهند. با سعه صدر و درک بالایی که از شما خانواده‌های عزیز فرزندان محك سراغ داریم، مطمئن هستیم که هر قصور احتمالي و سهوی را که ممکن است رخ دهد، بر ما خواهيد بخشيد و برای مرتفع نمودن آن با ما گفت و گو می‌کنید.در این شرايط سخت و نگران کننده جهانی، می‌دانیم که شما برای پیگیری روند درمان فرزندتان دغدغه زيادى دارید. واحد خدمات حمایتی محک تلاش کرده است به منظور حفظ سلامتی کودکان، شما و همه جامعه، و براى كاهش رفت و آمدهای غیر ضروری و تسهیل در پیگیری‌های مربوط به پرداخت هزینه‌های درمانی و غیردرمانی سریع‌ترین و كارامدترين‌ روش‌ را به صورت زیر در نظر بگیرد.
پرداخت هزینه‌ها در این روزها با توجه به روند زیر انجام می‌شود:
۱. در صورتی که کودک شما در این مدت نیازمند انجام مرحله‌ای از درمان است، شما می‌بایست هزینه‌ آن را مطابق روال هميشه پرداخت کرده و از آن مرکز درمانی فاکتور دریافت کنید.
۲. فاکتورهای پرداختی خود را با درج یک شماره موبايل در دسترس، کد پستی و کپی کارت محک از طریق پست برای محک ارسال کنید. خانواده‌ها در بیمارستان‌های تهران از طریق پست پیشتاز به دفتر اصلی محک واقع در دارآباد و خانواد‌ه‌ها در بیمارستان‌های شهرستان به دفاتر فعال در آن شهر ارسال کنند.
* در این روزها دفاتر محک در شهرستان‌های همدان، ارومیه، زنجان، قم، گرگان، تبریز، اصفهان، مشهد، کرمان، زاهدان، خرم‌آباد، شیراز و اهواز فعال هستند.در صورت فعال نبودن دفاتر محک در آن شهر می‌بایست مدارک خود را به دفتر اصلی محک در دارآباد ارسال کنند.۳. از زمان ارسال مدارک شما به پست، مراحلی چون دریافت و کنترل فاکتورها توسط واحد مددکاری و تایید نهایی توسط واحد مالی برای پرداخت هزینه‌ها انجام می‌شود‌. مدت زمان انجام این مراحل ۱۴ روز کاری است. پس از آن مبلغ به حساب خانواده واریز خواهد شد.۴. لازم به ذکر است کلیه هزینه‌های ارسال مدارک با پست، با ارائه قبض پرداختی توسط محک پرداخت می‌شود.
۵. در صورتی که مدارک ارسالی ناقص باشد همکاران واحد مددکاری برای تكميل و پیگیرى اسناد مورد نياز با شما تماس خواهند گرفت.
۶. خانواده‌های غیر ایرانی و فاقد شناسنامه که امکان افتتاح شماره حساب ندارند، برای اولین بار می‌بایست به یکی از دفاتر فعال مددکاری محک در سراسر کشور مراجعه نمایند.
۷. در صورت وجود هر گونه ابهام و یا سوال می‌توانید از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۳ با شماره ۲۳۵۰۱۴۰۰-۰۲۱ مددکاری محک تماس بگیرید.زیر سقف محک همه ما اعضای یک خانواده هستیم و در این سال‌ها شاهد بوده‌ایم که همدلی و همراهی‌، گذر از هر سختی را آسان می‌کند و امیدواریم این روزهای سخت برای کودکان مبتلا به سرطان سرزمینمان و همه جامعه با سلامتی سپری شود.
پینوشت:
روان‌شناسان محک در این روزها از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۴ فعال هستند و به کودکان بستری تحت حمایت محک در بیمارستان‌های محک، ‌ تهران و شهرستان‌ها مشاوره روان‌شناختی را به صورت تلفنی ارائه می‌کنند.
در صورت نیاز به تعیین وقت می‌توانید از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۱، با شماره ۲۳۵۰۱۰۳۸ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  رامین 12 ماه پیش

  با سلام
  لطفا کد پستی دفتر مرکزی داراباد را در این صفحه بزارید.

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 ماه پیش

   با سلام و احترام
   از دقت و توجه شما و همچنین از اینکه به وب‌سایت محک مراجعه کردید صمیمانه سپاسگزاريم. کد پستی دفتر دارآباد مؤسسه خیریه محک ۱۹۵۶۹۹۳۴۶۱ است. تنتان سلامت

 2. پاسخ
  Niki 11 ماه پیش

  خوبه دیگه. تا اونجا که میشه حضوری مراجعه نکنن

 3. پاسخ
  رضاپور 11 ماه پیش

  جوانی ۲۴ ساله سرطان خون دارد آیا موسسه محک در این خصوص کمک میکند

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 4 ماه پیش

   با سلام و احترام
   از توجه شما به موسسه خیریه محک و مراجعه به وب‌سایت صمیمانه سپاسگزاریم. با آرزوی سلامتی برای شما و ایشان به اطلاع میرسانیم محک موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان زیر ۱۶ سال است و ماموریت و رسالت این موسسه در جهت ارائه خدمات به این کودکان و خانواده‌های آنها است. لذا خواهشمندیم در صورت تمایل به آشنایی با سایر مؤسسات خیریه، از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۴ با شماره مددکاری محک ۰۲۱۲۳۵۰۱۴۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما برای ارتباط با سایر موسسات خیریه شما را راهنمایی کنند. قدردان مهرتان هستیم
   سپاس

 4. پاسخ
  رسول زارع 7 ماه پیش

  سلام اگه امکان داشت شما با مخابرات هماهنگی میکردین ماهانه مبلغ اختیاری به هزینه مکالمه افزوده میشد بعد این مبلغ به حساب محک ریخته میشد خیلی خوب بود آیا امکانش هست ؟

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 1 ماه پیش

   با سلام و احترام
   از ارائه نظرات و پیشنهادات خود در راستای انجام هر چه بهتر مأموریت محک و ارائه شایسته خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان، صمیمانه سپاسگزاریم. به اطلاع‌تان می‌رسانیم در حال حاضر زیر ساخت‌های لازم در خصوص این موضوع برای محک فراهم نیست. با بررسی پیشنهاد شما و همچنین در صورت فراهم کردن زیر ساخت‌های مورد نیاز و اجرا شدن این طرح، این اقدام از طریق وب سایت محک به شما یاوران گرامی اطلاع‌رسانی خواهد شد. از اینکه در این روزهای سخت همراه فرزندانمان هستید، قدردانیم و برایتان آرزوی سلامتی داریم.

 5. پاسخ
  بردیا 4 ماه پیش

  سلام.پسرم ۵۰ روزه که دچار سرطان خون شده برای عضویت چکار باید کرد

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 2 ماه پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه خبر ابتلای پسرتان به بیماری را می‌شنویم، بسیار متاسفیم و برای فرزند عزیزمان آرزوی سلامتی داریم. امیدواریم این روزهای سخت درمان با سلامتی طی شود. به از آنجایی که محک کودکان مبتلا به سرطان صفر تا ۱۶ سال را مورد حمایت قرار می‌دهد. اگر فرزند عزیزمان در این بازه سنی قرار دارد، خواهشمندیم از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۴ با شماره ۲۳۵۰۱۴۰۰ تماس بگیرید تا جهت تشکیل پرونده، اقدامات لازم از سوی واحد خدمات حمایتی محک صورت گیرد. با آرزوی سلامتی برای شما و فرزند عزیزمان

 6. پاسخ
  حسین 3 ماه پیش

  درود بر شما

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما