0 کمک آنلاین

اطلاعیه

 • ۱۸ مهر ۰۱
 • 11881 بازدید
 • 2 دیدگاه

یاوران گرامی محک،
نظر به پرسش‌های مکرر اخیر شما عزیزان و افکار عمومی در ارتباط با ماهیت و مأموریت مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک)، به اطلاع اعضای محترم خانواده بزرگ محک و آحاد جامعه می‌رساند؛ محک یک سازمان غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی است که در سال ۱۳۷۰ با نیت حمایت همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنان توسط جمعی از والدین کودکان مبتلا به سرطان و پزشکان معالج آنها تأسیس شده است؛ محک در طول بیش از سه دهه فعالیت بر ماهیت و مأموریت خود متمرکز بوده است. این مؤسسه با اتکا به کمک‌های نیکوکارانه اعضای خانواده بزرگ محک بالغ بر ۴۰.۰۰۰ کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت قرار داده است که از این تعداد بیش از ۱۲.۷۰۰ نفر از آنان قطع درمان شده و به زندگی بازگشته‌اند.
صحت منابع محک که کمک‌های اهدایی مردم نیکوکار این سرزمین آن را تشکیل می‌دهد و همچنین صحت مصارف آن که هزینه‌های درمان کودکان مبتلا به سرطان است، در گزارش‌های مالی سالانه این مؤسسه که به گزارش حسابرسان مستقل با رتبه بین‌المللی پیوست شده، منعکس شده است. این گزارش‌ها به طور مستمر و هر سال، به صورت جامع و با شفافیت کامل بر روی وب‌سایت محک به نشانی https://mahak-charity.org/financial-reports/  قرارمی‌گیرد و محک امروز نیز مانند سه دهه گذشته اعضای این خانواده بزرگ را به بررسی این گزارش‌ها و همچنین بررسی گزارش عملکرد این سازمان، به قصد قضاوت متکی به اطلاعات در مورد مأموریت و ماهیت این مؤسسه خیریه فرا می‌خواند.
امروز تمامی کودکان مبتلا به سرطان که پرونده درمان آنها در بیمارستان‌های دارای بخش خون و آنکولوژی سراسر ایران تشکیل شده، تحت حمایت محک‌اند. بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان محک که ۱۰۰ تخت دارد، با همه ظرفیت خود، درمان کودکان مبتلا به سرطان را عهده‌دار است و در کنار آن، محک هزینه‌های درمانی کودکان مبتلا به سرطان را که در هر یک از ۳۹ بیمارستان دانشگاهی در سراسر ایران درحال درمان هستند را پرداخت می‌کند و هزینه‌های لازم برای این خدمات گسترده و منحصر به فرد نیز، فقط از محل کمک‌های اهدایی مردم نیکوکار تأمین می‌شود. لازم به ذکر است مؤسسه خیریه محک به جز دفاتر مددکاری در شهرستان‌ها فاقد هرگونه شعبه یا نمایندگی در ایران و سایر کشورهای دنیاست.
همراهان و یاوران محک آگاه هستند که این مؤسسه در ممیزی تخصصی‌ترین استاندارد حاکم بر سازمان‌های مردم‌نهاد در جهان (NGO Benchmarking) که توسط شرکت بازرسی بین‌المللی SGS انجام می‌شود رتبه اول جهان در بین ۳۲۸ سازمان غیردولتی را کسب کرده است. همچنین پروژه برنامه توسعه خدمات محک در سال ۲۰۱۴ و پروژه ایجاد بانک اهدا‌کنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز در سال ۲۰۱۸ موفق به اخذ رتبه اول جهان و دریافت نشان طلا از انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA) شده است.
بالغ بر سه دهه خدمت به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنان با اتکا به ظرفیت‌های مردم نیکوکار و پرهیز از هر گونه فعالیت دولتی، سیاسی و انتفاعی، پیمان مشترک بنیان‌گذاران محک بوده است، زیرا به خوبی آگاهیم که درمان خدمت‌گیرندگان کوچک محک باید در هر زمان و تحت هر شرایط ادامه پیدا کند و استمرار آن ضامن تداوم حیات کودکانمان است.
امروز و در هر شرایطی، کودکان مبتلا به سرطان نیازمند حمایت و توجه خانواده بزرگ محک هستند. این فلسفه وجودی محک است و ما صمیمانه و خاضعانه یاری همه نیکوکارانی که این مهم را ممکن می‌سازند ارج نهاده و آن را سپاس می‌گوییم.
مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک)

 

دسترسی سریع به:

اطلاعیه محک در سال ۱۴۰۰

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  سیداسماعیل آقاپور 12 ماه پیش

  بنام خدا،ضمن قدردانی اززحمات شما زحمتکشان موسسه محک وتمام یاوران محک بنده به عنوان یک بازنشسته تازنده هستم همین کمک اندک راازاین خانواده دریغ نخواهم کرد،به امیدروزی که هیچ بیمارسرطانی درایران ودنیاوجودنداشته باشه واین افتخاردرایران بنام محک درقلب مردم ایران حک بشه(یاعلی)

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 9 ماه پیش

   با سلام – از همراهی شما با کودکان مبتلا به سرطان محک صمیمانه سپاسگزاریم. امیدواریم با حضور نیکوکارانی چون شما، بهبودی تعداد بیشتری از فرزندانمان را جشن بگیریم.

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما