0 کمک آنلاین

کمپین اطلاع رسانی سرطان و سرطان کودک

  • ۱۶ بهمن ۰۱
  • 1111 بازدید
  • 0 دیدگاه

آگاهی جامعه از سرطان یعنی درمان کم دردتر، کم هزینه‌تر و موثرتر

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک از سال ۲۰۰۸ به عنوان عضو رسمی انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) در خصوص آگاهی جامعه نسبت به سرطان فعالیت می‌کند و از سال ۲۰۱۶ در قالب برگزاری کمپین‌های اطلاع‌رسانی در تلاش است با همراهی ارزشمند اعضای خانواده خود، در راستای اهداف بیانیه چشم‌انداز برای ارتقای سطح آموزش و اطلاع‌رسانی، تشخیص بیماری سرطان کودکان در مراحل اولیه و همچنین کاهش هزینه‌های درمان و اثربخشی آن، فعالیت کند. به همین دلیل در بازه زمانی ۱۵ بهمن ماه -به مناسبت روز جهانی سرطان- تا ۲۶ بهمن ماه -به عنوان روز جهانی سرطان کودک-، تلاش می‌کند جامعه را به منظور آگاهی‌رسانی از انواع سرطان با هدف يادآوري و فرهنگ‌سازي، مطلع کند تا توجه بيشتري نسبت به تشخیص زود هنگام بیماری سرطان، ايجاد کند.

 

فاصله‌ها را با عشق پر کنیم تا درمان سرطان متوقف نماند

پویش دسترسی عادلانه به مراقبت‌های سرطان (CLOSE THE CARE GAP) اکنون دو سال است که از سوی انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) در سراسر دنیا در حال برگزاری است. این پویش از مسیری سخن می‌گوید که بیش از سی سال است محک را برآن داشته تا برای پر کردن شکاف خدمات درمانی و حمایتی و همچنین توزیع عادلانه منابع تلاش کند. محک با گسترش چتر حمایتی‌اش در سراسر کشور، امکانات حمایتی خود را به طور عادلانه و یکپارچه برای همه کودکان مبتلا به سرطان ایران، فراهم می‌کند تا درمان سرطان هیچ کودکی متوقف نماند و خانواده‌ها بتوانند با دریافت خدمات رفاهی، اقتصادی و روان‌شناختی بدون نگرانی، تنها به درمان فرزندان خود فکر کنند. در این مسیر کودکان می‌توانند شادمانه‌تر فرآیند درمان را طی کرده و آرزوهای آن‌ها از بودن یا نبودن، به چگونه زیستن در آینده بدل می‌شود.

در کنار این پویش و به مناسبت روز جهانی سرطان کودک که با عنوان ICCD شناخته می‌شود، دو انجمن تخصصی این حوزه به نام‌های CCI و SIOP اقداماتی را در ارتباط با این روز انجام می‌دهند. شعار امسال این پویش «از طریق دست‌های آنهاست» #Throughtheirhands که قصد دارد به قدردانی از تمام مراقبت‌کنندگان کودکان مبتلا به سرطان از جمله کادر درمان و اعضای خانواده بپردازد.

یکی از اقداماتی که محک به این مناسبت انجام می‌دهد این است که تلاش می‌کند توصیه‌هایی در حوزه مراقبت از سلامتی که شامل مجموعه‌ای از عادات و سبک زندگی است و می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر کاهش خطر ابتلا به بیماری سرطان و سایر بیماری‌های مزمن داشته باشد را به شما پیشنهاد دهد تا به این واسطه افراد بیشتری در جامعه به سلامت خود توجه کنند.

 

اینجا امید ادامه دارد

در سایه حمایت محک، هیچ خانواده‌ای در مسیر درمان فرزند خود تنها نخواهد بود و کودکان با مشارکت و همراهی خانواده، کادر درمان و شما نیکوکاران عزیز، در تمام مسیر درمان و در هر جای ایران، همه حمایت‌های لازم را به صورت جامع و یکپارچه دریافت می‌‌کنند. امیدواریم با تهیه این مطلب توانسته باشیم گامی در جهت آگاهی‌ جامعه نسبت به سلامتی‌شان، برداشته باشیم.

 

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما