0 کمک آنلاین

طلایی شو

  • ۱۶ شهریور ۰۱
  • 882 بازدید
  • 0 دیدگاه

ماه سپتامبر در تقویم جهانی به ماه آگاهی‌رسانی سرطان کودکان نام‌گذاری شده است و سازمان‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند به دعوت انجمن بین‌المللی آنکولوژی کودک (SIOP) و انجمن بین‌المللی سرطان کودک (CCI) با هدف یادآوری، فرهنگ‌سازی و آگاهی‌رسانی، اقداماتی را در جامعه به ویژه برای گروه‌های مرتبط با کودکان همچون والدین جوان، معلمان و مربیان، و پزشکان اطفال و عمومی انجام می‌دهند تا آگاهی و توجه بیشتری نسبت به نشانه‌های بیماری سرطان کودک ایجاد شود. آگاهی هر چه بیشتر جامعه و متخصصان به علائم بیماری به تشخیص زودهنگام کمک خواهد کرد و تشخیص زودهنگام این بیماری نیز به درمان مؤثرتر، کم هزینه‌تر و کم دردتر منجر خواهد شد.

مؤسسه خیریه محک نیز به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد که حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان را مأموریت خود قرار داده است، در بیانیه مأموریت خود تأکید دارد که از طریق گسترش همکاری با مؤسسات تحقیقاتی و درمانی ملی و بین‌المللی فعال در زمینه سرطان به کاهش نرخ ابتلا به سرطان در کودکان و روش‌های مؤثر در درمان دست یابد. در همین راستا اقداماتی را در زمینه آگاهی‌رسانی به جامعه انجام می‌دهد و از همه ذیربطان خود می‌خواهد تا در مورد این بیماری هوشیارتر عمل کنند.

پيوستن هر چه تمامی گروه‌های جامعه به اين کمپين در شرايطي که بيش از ۱۷ هزار کودک تحت حمايت محک در مرحله درمان قرار دارند و روزانه ميانگين ۶ کودک به جمع آنها افزوده می‌شود، اهميت بسياري دارد چرا که باعث می‌شود تمامي اقشار جامعه نسبت به سرطان کودک آگاه‌تر شده و در کنار آنکه محک را در حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ياری می‌دهند توجه‌شان به علائم سرطان در کودکان نيز بالاتر رفته و اين موضوع مي‌تواند با کمک به افزايش تشخيص زودهنگام، نرخ بهبود سرطان در کودکان را افزايش دهد.

در ادامه با این کمپین همراه شوید.

 

دیدگاه‌ها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.