0 کمک آنلاین

روانشناسی

  • ۲۸ بهمن ۹۸
  • 2274 بازدید
  • 0 دیدگاه

واحد روانشناسی محک، یکی از بخش­های زیرمجموعه خدمات حمایتی موسسه محک است که وظیفه همراهی با کودک و خانواده از لحظه آگاهی نسبت به بیماری تا پایان مراحل درمان به منظور حفظ کیفیت ایشان را بر عهده دارد و در جهت تحقق این وظیفه خدماتی چون  مشاوره فردی، فرزندپروری، گروه درمانی، بازی درمانی فردی و گروهی، پیش سوگ و …. را به کودکان بیمار و خانواده­های ایشان ارائه می­‌دهد. هدف از کلیه این خدمات، تغییر سبک زندگی، متناسب با بیماری سرطان و کنترل استرس‌های موقعیتی و کاهش فشارهای روانی حاصل از بیماری کودک است.

این واحد تا قبل از پاندمی کرونا، خدمات خود را به شکل حضوری در بیمارستان محک و برخی از بیمارستان های شهر تهران، مانند بیمارستان مفید، بیمارستان فارابی، بیمارستان لقمان، بیمارستان بهرامی، بیمارستان رسول اکرم، بیمارستان امام خمینی (ره) و مرکز طبی کودکان ارائه میداد.

در زمان شیوع پاندمی کرونا، به سبب افزایش سطح اضطراب اجتماعی و اقتصادی، نیاز خانواده‌ها به دریافت خدمات حمایتی افزایش یافت. به همین دلیل بخش روانشناسی با در نظر گرفتن وظیفه تخصصی خود سعی کرد تا متناسب با شرایط پیش آمده، شکل ارائه خدمات خود را تغییر دهد و در کنار محدودیت‌های ایجاد شده به سبب پاندمی کرونا، خدمت‌رسانی از طریق تلفن و از راه دور را گسترش دهد. ارائه خدمات بخش روان­شناسی محک بیمارستان‌هایی در  شهرستان­ها  که دارای بخش خون و آنکولوژی هستند (کاشان، زنجان، ارومیه، زاهدان، اهواز، کرمان، رشت، بابل، ساری، گرگان، شیراز، شهرکرد، خرم اباد، بوشهر، قم، کرج و همدان، سنندج، بندرعباس، کرمانشاه، یزد، بابلسر، اصفهان، اراک، مشهد، یاسوج، تبریز، اردبیل،سمنان، خرم اباد) را نیز شامل می­‌گردد.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما