0 کمک آنلاین

مراکز اقامتی محک

  • ۲۸ بهمن ۹۸
  • 9458 بازدید
  • 1 دیدگاه

محک به منظور ارائه شایسته‌ترین خدمات به کودک مبتلا به سرطان و خانواده او دو اقامتگاه در تهران دارد؛ اقامتگاه دارآباد و اقامتگاه ستارخان. در این اقامتگاه‌ها که توضیحات مرتبط با آن در ادامه آمده است، خدمات حمایتی چون مشاوره فردی مددکاری و روان‌شناسی، مشاوره گروهی، پیگیری امور درمانی، اعزام کودکان بیمار به مراکز درمانی مورد لزوم و آموزش تحصیلی به کودکان مبتلا به سرطان حاضر صورت می‌پذیرد.

همچنین به منظور ایجاد شرایط رفاهی برای کودک و همراه او اقدامات رفاهی چون نمایش فیلم، دعوت از گروه‌های هنری جهت اجرای برنامه‌های شاد و مفرح، ارائه روزنامه و مجلات، ارائه کتاب، آموزش کاردستی برای مادران و کودکان، تهیه غذاهای مورد دلخواه کودکان ارائه می‌شود. همچنین کودکان حاضر در اقامتگاه دارآباد از  برنامه‌های تفریحی خارج از محک (پارک، سینما و…) نیز بهره‌مند هستند.

لازم به ذکر است پس از شیوع بحران کرونا، اقامتگاه دارآباد غیرفعال شده است و بیمار و همراه او به هتل ‌ارجاع داده می‌شود. هتل‌ها از نظر بهداشتی مورد تأیید محک و مراکز تأییدی وزارت بهداشت هستند.

پرداخت هزینه هتل، تغذیه بیمار و همراه او و همچنین ایاب و ذهاب به محک و یا سایر مراکز درمانی بر عهده محک است. مشاوره مستمر تلفنی توسط مددکاران و روان‌شناسان، پیگیری امور درمانی توسط مددکار، ارسال محتوای آموزشی قصه‌خوانی و آموزش کاردستی توسط گروه روان‌شناسی از دیگر اقداماتی است که برای این گروه از کودکان صورت می‌پذیرد.

دیدگاه‌ها

  1. پاسخ
    hosein moradi 4 سال پیش

    اجر شما با سیدالشهدا

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما