0 کمک آنلاین

برای ایمنی متحد شویم، دست‌هایمان را بشوییم

  • ۷ خرداد ۰۱
  • 473 بازدید
  • 0 دیدگاه

شیوع ویروس کرونا جهان را در شرایطی غریب قرار داد. ناشناخته بودن این ویروس باعث شده بود تا هر روز و هر ساعت روش‌های متفاوتی برای مقابله با آن پیشنهاد شود، روش‌هایی که گاه عمر اعتبارشان به چند ساعت هم نمی‌رسید.
یکی از معدود روش‌هایی که تا همین امروز هم اعتبار خود را حفظ کرده است، شستشوی دست است. پیش از این هم در جوامعی که حداقل‌های بهداشت در آنها رعایت می‌شد شستشوی دست امری رایج و جا افتاده بود ولی شیوع کرونا نگاه ما به چگونگی شستشوی دست جهت دستیابی به مؤثرترین نتیجه را دچار دگرگونی کرد.
سازمان بهداشت جهانی از سال ۲۰۰۵ روز پنجم ماه می میلادی را به نام «روز جهانی بهداشت دست» اعلام کرده است. مؤسسه محک نیز در استقبال از این مناسبت در روزهای پانزدهم تا بیستم اردیبهشت ماه کمپینی درون سازمانی جهت ارتقای آگاهی همکاران و نیز کودکان محک و خانواده ایشان ترتیب داد. پوسترهایی با مضمون اهمیت بهداشت دست در معرض دید خانواده‌ها و کارکنان مؤسسه قرار گرفت و مانیتورهای نصب شده در نقاط مختلف سازمان، روش‌های شستشو را به نمایش گذاشتند. در طی سه جلسه، کارکنان سازمان، کودکان و والدین ایشان از آموزش حضوری بهره‌مند شدند. در این جلسات از رابطین کنترل عفونت تقدیر به عمل آمد و از ایشان با اهدای لوح سپاسگزاری شد.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما